Külmkinnistuse meetodi eelised

Maailmas on palju erinevaid juuksepikenduste ja -tihenduse meetodeid. Laias laastus vôib kinnitusmeetodid jagada kaheks: kuumkinnituseks ja külmkinnituseks. Tänasel päeval kasutatakse Eestis põhiliselt kuumkinnitusmeetodit. Turule tullakse aga jätkuvalt uute kinnitussüsteemide ja võimalustega, mis näitab juuste pikendamiste trendi püsivat tõusu.

Mis on külmkinnitus? Külmkinnitus on juuksepikenduste paigaldamise meetod, kus pikendused kinnitatakse oma juuste külge keratiini abil. Keratiini aga pehmendatakse spetsiaalse aparaadiga ultraheliga. Ultraheli lainest põhjustatud vibratsioon muudab salgu küljes oleva keratiini kristallseks ja ühendab selle ilma kuumutamata oma juuksesalguga. Juuksesalgud kinnitatakse 0,5 kuni 1cm kaugusele peanahast ja kuna kuumutamist ei toimu, siis salgu ühenduskoht ei kahjusta olemasolevaid juukseid.

Mis vahe on kuumkinnitusel ja külmkinnitusel? Kuumkinnitusel nagu nimigi ütleb, kasutatakse keratiini sulatamiseks kuumust (180°C ja rohkemgi)! Külmkinnitusel aga pehmendatakse keratiini ultraheli abil.

Juuste kinnitamisel külmsulatuse nime all tuntud meetodi abil muutub keratiin pehmeks pikkamööda ja seda on võimalik paremini töödelda. See on ultrahelikinnituse eelis traditsioonilise kuumkinnitusmeetodi ees. Keratiini pehmenedes, muutub juuksepikenduste paigaldamine täpsemaks. Keratiin sulab ainult vastavalt vajadusele, ei kuumene üle ega põhjusta salkude niitjat sulamist. Nii jäävad juuksepikenduste kinnituskohad imepisikesteks ja lapikuks.

Juuksepikenduste külmkinnituse aparaat

Itaalia firmas SoCap Original on välja töötatud külmtehnoloogial baseeruv süsteem InfraLight. Tegemist on kõrgtehnoloogia uusima saavutusega juuksepikendusaparaatide maailmas.

InfraLight aparaadi kinnitamisega jäävad juuksed loomulikku asendisse, neid ei rullita kokku nagu enamus kinnituste puhul. Juuksepikendused on nüüd veel vähem märgatavad ja kinnituskohad vähem tuntavad. Kuumkinnitusega pähe pandud juuksepikendused võivad hakata juba nädala möödudes padjale kukkuma. Siis peab neid hoolduse käigus tagasi panema. Külmkinnituse meetodiga sellist asja ei juhtu, kuna selle meetodi unikaalne kinnitus peab vastu täpselt niikaua, kuni klient otsustab lasta pikendused eemaldada.